Koks

Autoryzowany dealer ArcelorMittal S.A. – Koksownia Zdzieszowice

Dobranie odpowiedniego materiału grzewczego to podstawa. Oferujemy Koks, węgiel, metale w przystępnych cenach. Materiały opałowe, takie jak koks i węgiel są bardzo popularne ze względu na swoją kaloryczność. Wciąż udoskonalamy nasze produkty, gdyż innowacyjność to hasło, które dla nas wiele znaczy.

Koks pozyskiwany jest w wyniku specjalnego wygrzewania węgla kamiennego, w odpowiednio wysokich temperaturach. Dzięki temu uzyskuje pożądane właściwości. Dzięki takiej technologii produkcji, w efekcie uzyskiwany jest opał, który ma wyższą kaloryczność niż zwykły węgiel. Można nim palić w piecach grzewczych, zarówno w domach, jak i zakładach przemysłowych, tak jak to jest w przypadku węgla. Oferujemy wysokiej jakości koks, co jest bardzo ważne, gdyż na rynku trafiają się niestety też materiały sprzedawane pod tą nazwą, ale mające gorsze właściwości. Wybór koksu oznacza wielkie korzyści, gdyż:

 • ma on duża kaloryczność,
 • cechuje się możliwością uniwersalnego zastosowania.
W ofercie mamy także węgiel w tradycyjnej formie. Poza tym zajmujemy się również sprzedażą metali, o świetnych parametrach. Zapraszamy do zakupów! W razie pytań i wątpliwości służymy poradą i udzielamy obszernych informacji.

Sprzedażą koksu zajmujemy się od początku naszej działalności, realizując duże kontrakty dla klientów instytucjonalnych oraz odbiorców hurtowych na terenie całego kraju.

Oferowany przez naszą firmę koks pochodzi z Koksowni w Zdzieszowicach, która wyróżnia się techniką, wielkością produkcji oraz "ekologią". Chodzi tu zarówno o przygotowanie surowca, proces koksowania i oczyszczania gazu, jak i gospodarkę energetyczną oraz wodno-ściekową.

Rozwiązania stosowane przez Koksownię w tych obszarach odzwierciedlają aktualne tendencje rozwojowe przemysłu koksowniczego na świecie oraz pozwalają na spełnianie coraz ostrzejszych norm w zakresie ochrony środowiska.

Zakłady spełniają wymagania klienta poprzez doskonalenie wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością, opartego na normie EN ISO 9001:9002.

Większość badań wykonuje się automatycznymi analizatorami, a wyniki rejestruje w lokalnej sieci komputerowej. Wyniki badań są wykorzystywane do oceny zgodności surowców i produktów z wymaganiami do bieżącego sterowania procesami oraz statystycznej oceny jakości i efektywności procesów.

Parametry jakościowe koks przemysłowo opałowy >40mm
Parametr Symbol Jednostka miary Wartości min Wartości max
Wytrzymałość M 40 % 50 -
Ścieralność M 10 % - 8
Części lotne Vdaf % - 1,2
Woda Wr % - 7
Popiół Ad % - 11,5
Podziarno - % - 10
Siarka Si % - 0,6
Fosfor Pd % - 0,06
Wartość opałowa Qr kJ/kg 27.100 -
Parametry jakościowe koks przemysłowo opałowy >40mm - oferta specjalna
Parametr Symbol Jednostka miary Wartości min Wartości max
Wytrzymałość M 40 % 35 -
Ścieralność M 10 % - 10
Części lotne Vdaf % - 1,2
Woda Wr % - 8
Popiół Ad % - 12
Podziarno - % - 12
Siarka Si % - 0,65
Fosfor Pd % - 0,07
Wartość opałowa Qr kJ/kg 27.000 -
Parametry jakościowe koks orzech 20-40 mm
Parametr Symbol Jednostka miary Wartości min Wartości max
Części lotne Vdaf % - 1,2
Woda Wr % - 12
Popiół Ad % - 11,2
Nadziarno - % - 10
Podziarno - % - 10
Siarka Si % - 0,6
Fosfor Pd % - 0,07
Wartość opałowa Qr kJ/kg 26.100 -

Biomasa

Dostawca do elektrowni zrębki drzewnej i peletu

Wykorzystanie różnych produktów ubocznych w celu pozyskania energii cieplnej jest obecnie bardzo popularne. Dobrym pomysłem jest użycie w tym celu materiałów takich jak Biomasa (zrębak drzewna, pellet). Są to materiały przyjazne dla środowiska, naturalne. Pellet wykonywany jest z trocin i wiórów, przetwarzanych na granulat.

W efekcie pozyskany pellet można wykorzystać jako materiał opałowy, o świetnych parametrach i właściwościach. Wykorzystanie zrębki, wirów i trocin pozwala dbać o środowisko naturalne, jego czystość oraz zapobieganie tworzeniu niepotrzebnych produktów ubocznych, zaśmiecających teren. Warto wybierać takie ekologiczne, przyjazne ludziom, zwierzętom i roślinom rozwiązania. Poza tym, jest to ekonomiczny sposób pozyskiwania energii cieplnej. Wybierając biomasę:

 • dbamy o środowisko naturalne,
 • przyczyniamy się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń,
 • działamy też ekonomicznie.
Zrębki mogą powstawać z drzew iglastych bądź liściastych, które były przeznaczone do dalszej obróbki i użyte w innych celach. Tak więc pozyskiwanie drewna w celach przemysłowych czy też innych, dało możliwość uzyskania także dodatkowego materiału grzewczego.

Polskie elektrownie to podstawowi (głowni, strategiczni) nasi klienci w zakresie realizowanych przez naszą firmę stałych dostaw biomasy. Stanowi ona największe źródło energii odnawialnej, której wykorzystanie do celów energetycznych następuje poprzez bezpośrednie jej spalanie w postaci zrębki drzewnej i odpadów produkcji roślinnej lub roślin energetycznych.

Parametry jakościowe i wymiarowe zrębki drzewnej
Parametr Jednostka miary Wartości średnie Wartości min Wartości max
Zawartość wilgoci % 30 - 50
Gęstość nasypowa kg/m3 300 250 700
Zawartość igliwia, liści, pyłu drzewnego w partii % wagowo 0 - 0,5
Granulacja: szer./dł./wys/ mm 30/30/5 10/10/5 40/40/10
Zawartość drobnej frakcji poniżej 5 mm % - - 3
Maksymalna zawartość elementów nieorganicznych (piasek) % wagowo 0 - 0,2
Parametry jakościowe i wymiarowe zrębki drzewnej drobnej (trociny)
Parametr Jednostka miary Wartości średnie Wartości min Wartości max
Zawartość wilgoci % 30 - 50
Gęstość nasypowa kg/m3 300 250 700
Zawartość igliwia, liści, pyłu drzewnego w partii % wagowo 0 - 0,5
Granulacja: szer./dł./wys/ mm 5/5/03 1/1/1 10/10/05
Zawartość drobnej frakcji poniżej 5 mm % - - 3
Maksymalna zawartość elementów nieorganicznych (piasek) % wagowo 0 - 0,2

Kompontenty paszowe

Śruta sojowa, olej sojowy, śruta rzepakowa, pszenica paszowa.

Doskonałej jakości Śruta sojowa jest nieocenionym składnikiem zrównoważonego żywienia zwierząt. Zawiera mnóstwo cennych wartości odżywczych, dlatego też jest potrzebna w odpowiednio skomponowanej diecie, zapewniającej szybki i zdrowy wzrost.

Tego typu pokarm stosuje się w karmieniu:

 • drób,
 • świnie,
 • bydło.
Soja jest znakomita w tym zakresie dlatego, że jej ziarna zawierają bardzo cenne białka, jak i kwasy tłuszczowe. Dlatego jest bardzo energetyczna i sycąca. Aminokwasy, według badań, stanowią aż 40 procent zawartości śruty. Poza tym cennych składnikiem jest też kwas oleinowy z grupy omega 9. Obecność sojowej śruty jest więc nieoceniona w odpowiednio dobranym sposobem żywienia zwierząt opasowych. Dzięki jej regularnemu spożywaniu, zwierzęta będą też dużo zdrowsze, co przekłada się na ich wydajność dla celów rolniczych i przetwórczych.

Szczególnie tego typu produkt jest kierowany do producentów trzody chlewnej. Warto zadbać o to, by zapewnić tucznikom możliwość szybkiego i zrównoważonego wzrostu. Śruta jest pozyskiwana podczas wytwarzania oleju z nasion soi. Ten produkt uboczny sprawdza się od lat w zrównoważonym karmieniu zwierząt, ze względu na wyżej wymienione wartości, które trudno jest zastąpić.

Obrót śrutą sojową jest najmłodszym działem w przestrzeni naszego biznesu. Sprawnie i z rozmachem jednak zarządzany, notuje systematyczny wzrost. Ten dynamiczny trend doskonale wkomponowuje się w polską gospodarkę rolno-żywnościową, w której śruta sojowa dzięki wysokiej zawartości białka, składowi aminokwasowemu i innym walorom żywieniowym, ma dominującą pozycję pośród surowców białkowych.

Parametry jakościowe śruta sojowa hipro
Parametr Jednostka miary Wartość min Wartość max
Zawartość wilgoci % - 12,5
Białko % 46 -
Włókno % - 4

Wyroby perforowane i uszczelnienia

Jeśli interesuje Państwa temat Perforacja, usługi wycinania zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki perforacji można uzyskać bardzo dobre efekty, takie jak redukcja hałasu, zmniejszenie wagi, wentylacja, dekoracja czy też inne, w zależności od potrzeb.

Blachy perforowane mogą być wykorzystane w różnych sytuacjach, np. nadają się do sortowników czy też na różnego rodzaju elewacje, sufity itd. Poza tym można ich użyć w przypadku montowania oświetlenia, jako osłony lub schody – mają więc szerokie możliwości zastosowania. Oferujemy także usługi wycinania, gdyż obróbka metali to również jedna z form naszej działalności.

Przystępne ceny, terminowość oraz solidność to cechy, których możesz oczekiwać od nas. Zapraszamy do składania zamówień. Posiadamy odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt, który umożliwia nam uzyskanie bardzo precyzyjnych efektów, co w tym przypadku jest niezwykle istotne, z punktu widzenia funkcjonalności i bezpieczeństwa. Nasi wykwalifikowani pracownicy mają bogate doświadczenie. Perforacja nowoczesnymi metodami oznacza:

 • obniżenie kosztów,
 • uzyskanie świetnych wyników.
Nowoczesny sposób wycinania metodą Water JET to doskonała propozycja, pozwalająca osiągnąć rewelacyjne efekty. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty także w tym zakresie. Szerokie grono zadowolonych osób potwierdza, że warto!

Oferujemy także profesjonalne usługi cięcia strumieniem wodnym i wodno-ściernym materiałów takich jak: blachy stalowe, metale kolorowe, tworzywa sztuczne, materiały uszczelkarskie, kamienie naturalne, ceramikę, szkło i inne z dokładnością do 0,1 mm.

Technologia cięcia strumieniem wodnym i wodno-ściernym pozwala na:
 • cięcie materiału nawet o grubości 200 mm,
 • dużą dokładność cięcia, także przy skomplikowanych kształtach,
 • uzyskanie wysokiej jakości ciętych krawędzi,
 • technologia nie wprowadza naprężeń cieplnych jak również zmian strukturalnych w obrabianych materiałach,
 • cięcie strumieniem wodno-ściernym pozwala na obróbkę materiałów wielowarstwowych,
 • cięcie kilku warstw materiałów zmniejsza koszty obróbki,
 • stosując wspólne linie cięcia pomiędzy elementami obrabianymi pozwalają na duże oszczędności materiału obrabianego.
Dodatkowo możemy zaoferować uszczelki, dowolnego wymiaru i kształtu, również z saterunkiem wewnętrznym jak i zewnętrznym. Uszczelki mogą być wykonane z materiałów takich firm jak: Klinger, Gambit, Polman, Polonit, Spetech. Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów oraz profesjonalne i indywidualne podejście do klienta. W celu wyceny usługi prosimy o przesłanie projektów w formie elektronicznej.

Asortyment wyrobów perforowanych oferowanych przez naszą firmę jest zróżnicowany jednak wszystkie produkty łączy jedna cecha - wysoka jakość.

OFERUJEMY:
 • Blachy perforowane
  • Otwory cylindryczne układ prosty
   Otwory cylindryczne układ prosty
  • Otwory cylindryczne układ 45°
  • Otwory cylindryczne układ 60°
  • Otwory sześciokątne
   Otwory sześciokątne
  • Otwory kwadratowe układ prosty
  • Otwory kwadratowe układ mijany
  • Otwory kwadratowe układ 45°
  • Otwory prostokątne układ prosty
  • Otwory prostokątne układ mijany
  • Otwory wydłużone układ 45°
  • Otwory daszkowe w układzie mijanym i prostym
   Otwory daszkowe w układzie mijanym i prostym
  • i inne
 • Siatki cięto-ciągnione
  siatki cięto-ciągnione
 • Siatki zgrzewane
  Siatki zgrzewane
 • Siatki plecione
  Siatki plecione
 • Siatki tarkowe
  Siatki tarkowe
 • Sita szczelinowe
  Sita szczelinowe


Kompletne zamówienie powinno zawierać następujące informacje:
 • Ilość sztuk każdego z rodzajów zamawianych wyrobów
 • Surowiec (rodzaj blachy) i jego grubość
 • Wymiary arkusza (długość i szerokość)
 • Wielkość i rodzaj perforacji przy czym w zależności od rodzaju oczka należy odpowiednio podać (w milimetrach):
  • średnicę oczka dla otworów okrągłych
  • długość boku dla otworów kwadratowych
  • długość i szerokość oczka dla otworów podłużnych
 • Układ oczek (mijany, prostu lub inny) a także odległość między oczkami
 • Marginesy (obszar pozbawiony perforacji), ewentualnie zaznaczyć ich brak
Pomocne w dokładnym określeniu Państwa potrzeb będzie także zamieszczenie informacji na temat przeznaczenia konkretnych wyrobów oraz podanie oczekiwanego terminu wykonania zamówienia.
Proszę zwrócić także uwagę na pewne kluczowe parametry i zależności, które w znacznym stopniu wpływają na ostateczną cenę wyrobu.
 • Rodzaj i grubość surowca- najtańszym materiałem jest blacha stalowa, jednak stosując bardziej trwałe materiały można zmniejszyć grubość aby uzyskać podobną wytrzymałość. Należy także pamiętać, że cieńszy materiał perforuje się szybciej.
 • Blachy perforowane wykonane w według standardów są tańsze i szybsze w perforacji
 • Prześwit nie powinien przekraczać 65% aby nie powodować odkształceń
Materiał stal zwykła, trudnościeralna, żaroodporna, nierdzewna, kwasoodporna, aluminium, miedź, mosiądz, brąz, tworzywa sztuczne, gumy.
Format grubość do 18 mm, szerokość do 2.000 mm, długość do 6.000 mm. Dla niektórych asortymentów istnieje możliwość perforacji blachy w kręgach (szerokość kręgów do 1600 mm). Dla poszczególnych rodzajów perforacji mogą istnieć ograniczenia co do grubości i szerokości blachy oraz konieczność pozostawienia nieperforowanych marginesów technologicznych.
Operacje standardowe prostowanie, cięcie na wymiar, pakowanie na paletach.
Operacje dodatkowe gięcie, zwijanie, przetłaczanie, trapezowanie, oprawianie w ramki, spawanie, zgrzewanie, malowanie proszkowe, cynkowanie ogniowe itp.